ZPĚT                                        OSMÝ   ZÁVOD

1.  Kopytko Pavel  1:54,5 (1)  1:33,3 (2)  1:21,4 (1)  1:21,6 (1)  1:29,7 (1)  1:21,9 (1)         9:02,4      40
 2Kopytko Míša  2:05,9 (2)  1:32,7 (1)  1:27,5 (2)  1:26,1 (2)  1:34,3 (3)  1:27,9 (2)         9:34,4      35
 3.  Mlčák Lukáš  2:31,2 (3)  1:46,1 (3)  1:53,0 (3)  1:45,7 (3)  1:31,9 (2)  1:31,5 (3)        10:59,4      30
 4.  Machů Tomáš  4:04,1 (4)  2:53,4 (4)  2:45,7 (4)  2:28,1 (4)  2:43,2 (4)  2:49,2 (4)        18:13,7      25
 5.  Baumbach Jiří  6:29,0 (5)  4:31,6 (5)  2:50,7 (5)  3:24,5 (5)  3:35,4 (5)  2:54,2 (5)        23:45,4      20

Poznámka k tabulce:  Za nedokončenou RZ se přiděluje náhradní čas a značí se červeně

Komentář:

Krásná modrá obloha, ostré sluníčko a příjemná teplota končícího léta - taková byla atmosféra dalšího závodu v Otrokovicích. Účasti favorizovaných bratří

M. a Z. Zikmundů zabránila rodinná oslava, tak se otevřela snazší cesta k třetímu vítězství pro dalšího účastníka RC rally, jímž je Pavel Kopytko. S vyjímkou

druhé rychlostní zkoušky jen zvyšoval náskok a i přes skomírající baterky a problémy s přední nápravou si dojel pro první místo. Druhé místo a jednu

vyhranou RZ s přehledem získal pravidelný účastník RC Sprintrally Míša Kopytko, na jehož jízdě je už vidět jistota a zkušenosti ze závodů.

Premiérový start absolvoval Lukáš Mlčák a je nutno podotknout, že se ctí. Na poslední dvě RZ si půjčil závodní pneumatiky a jeho časy byly docela šokující.

Aspoň pro mne je Lukáš zatím největším překvapením letošního ročníku CIKCAK Cupu. Konečná třetí příčka a hlavně druhé místo v páté RZ lze určitě

považovat za úspěch.

Čtvrtý se umístil Tomáš Machů, který dokázal tentokrát jezdit po vymezené trati a neskrýval nadšení nad tím, že není poslední. Od minule se hodně zlepšil a

potěšil tím nejen sebe, ale i stavitele trati, kteří ji v minulosti v průběhu jeho jízdy sotva stíhali opravovat. Jen tak dál Tome, bylo to vážně dobré.

Svou závodní premiéru si odbyl také další zúčastněný a tím je Jirka Baumbach. Narozdíl od Lukáše se u něj dá říct, že opravdu začíná, protože toho doposud

moc nenajezdil ani před domem,ani jinde na nějaké ploše. Přesto se snažil a během odpoledne se výrazně zlepšoval. Trať pro něj byla hodně těžká, je však

bojovník a snažil se dostat k cíli všech rychlostních zkoušek. Žel baterky nevydržely a tak na třetí a šesté RZ dostal přidělený náhradní čas. Příště už bude

jeho jízda lepší, protože premiéra bývá vždy nejtěžší. I teď měl pěkné okamžiky, žel mnoho chyb jej nutilo často běhat pro autíčko a tím se hodně zdržoval.

Závody se povedly, počasí bylo nádherné, tak snad všichni odjížděli s dobrým pocitem z příjemně prožitého nedělního odpoledne.

Poděkování patří všem závodníkům a také Jirkovu doprovodu, kteří se podíleli na sklizení a odnesení tratě.

Příští závod bude zřejmě za čtyři týdny, snad se vydaří nálada i počasí.